Blog

Kaş Rehberi
Tekne Turu

Kaş'ta neler yapılır?

İlçede turizm sektörü oldukça gelişmiştir.

Akdeniz kıyısında, harika bir konumda yer alan Kaş’ın tam karşısında Yunanistan’a bağlı Meis Adası bulunur. Yaklaşık 70 kilometrelik bir kıyı şeridine sahip olan Kaş, el değmemiş koyları, plajları ve kumsallarıyla harika bir tatil deneyimi sunar.

Kaş’ta Antiphellos Antik Kenti, Xanthos Antik Kenti, Phellos Antik Kenti, Aperlai Antik Kenti, İsinda Antik Kenti (Belenli), Simena Antik Keti ve Batık Şehir gibi pek çok antik şehir yer almaktadır.

Ayrıca Kaş ekstrem doğa sporları açısından da Türkiye’de kendini kanıtlamış bir ilçedir. Dolayısıyla Kaş’ta yapılacak şeyler saymakla bitmez.

Sonrasında sualtı dalışı turu, trekking turu, kürekli yelken turu, kano turu, bisiklet turu veya at safari gibi her biri birbirinden eğlenceli turlara katılarak Kaş’ı ve çevresini keşfedebilirsiniz. Bunun yanı sıra antik kentleri dolaşarak şehrin tarihine yakından şahit olabilirsiniz. Akşam saatlerine doğru Uzun Çarşı’da dolaşıp, alışveriş yapabilirsiniz. Hava iyice kararınca Kaş’ın meşhur jazz barlarında müziğin, dansın ve egzotik kokteyllerin tadını çıkarabilirsiniz.

Yamaç Paraşütü

Kaş’ta bir gününüzü, günübirlik turlara katılarak değerlendirebilirsiniz. İsteğinize göre bisikletle, at üstünde, yürüyüşle, jeep safariyle ve de tekne ile gerçekleştirilen turlara katılabilirsiniz. Bunun dışında Kaş’ın Asaz Dağı’nın eteklerinden yamaç paraşütü ile atlayıp; Kaş Limanı’na iniş yapabilirsiniz.

Kekova’ya doğru tekne il açılabilir, mola verilen noktalarda eşsiz manzara eşliğinde tertemiz ve masmavi denizde şnorkelle yüzebilir veya sualtı dalışı yapabilirsiniz. Ayrıca bunların yanı sıra Kaputaş Plajı veya Patara Plajı’nda deniz, kum ve güneş eşliğinde harika bir gün geçirebilirsiniz.

Kaynak : biletbayii.com